Kilka meczów

• autor: daimond_governor, 2016-05-17 08:48

Kilka meczów było - co się wydarzyło?

Wracamy po długim okresie nie pisania. Trochę czasu nie było, trochę inne priorytety mamy. inne zmartwienia. Jednak nie byłbym sobą gdybym tak bezczelnie nic a nic nie zredagował.

Otóż miło mi poinformować, że Dueciaki okazały się całkiem przyzwoitą drużyną piłkarską. W ostatnich czterech meczach dwa razy przegraliśmy: 0 do 1 z Relaxem i 3 do 2 z Turem gdzie tylko fart Turobinian uchronił ich przed podziałem punktów. Dwa razy wygraliśmy: z Albatrosem 2 do 1 i z Alwą 2 do 1. Jednak w meczu z Alwą dwaj ludzie w żółtych trykotach (wołali nań sędziowie) - mający problemy z interpretacją przepisów i własnej osobowości - nie uznali nam zwycięskiej bramki. Tak na marginesie współczuje Alwie, że w niedzielę Andrzej musiał wyrzucić pieniądze w błoto płacąc za niewykonanie pracy panom w żółtych ubrankach. Na meczu z Relaxem nie miałem okazji być, jednak z relacji dowiedziałem się. że do ostatniego gwizdka istniało duże prawdopodobieństwo podziału punktów. Skromne zwycięstwo Relaxu nie było tak oczywiste. Mecz z Turem to dwie części spotkania będące wzajemnymi przeciwieństwami. W pierwszej połowie grał Tur w drugiej Duet. Jednak szczęście sprzyja lepszym. Minimalnie lepsza dyspozycja Turobinian i minimalne zwycięstwo. Wszystkie cztery spotkania pod względem emocji płynących z rywalizacji stały na wysokim poziomie. Akcja za akcję, kosa za kosę. bramka za bramkę. Grały równorzędne drużyny co jest wskazaniem na wysoki poziom (nawet jak na klasę B) piłkarski i mentalny.

Kolejne pozytywne obserwacje dotyczą naszych kadrowiczów. Z meczu na mecz chłopaki więcej i szybciej biegają a co niektórzy zrobili maksymalne postępy i potrafią tak przez całe 90 minut. Nauczyli się co to jest wymiana podań i gra piłką. Nawet bramki strzelają i to niekiedy są gole że stadiony świata. A tak serio cieszy liczna, dysponowana i zmotywowana kadra. Szkoda jednak meczu z Alwą bo był to mecz o 4 bądź co bądź historyczne miejsce. A tak musimy trochę obejść się smakiem i zadowolić piątym - zakładając, że ogramy Huk Lipiny. Nie zmienia to jednak faktu, że obecna kadra Duetu, minus nieuchronne odejścia jednak plus ciekawe wzmocnienia pozwala pozytywnie spoglądać w przyszłość - do Pucharu Starostów i w sezon 2016/2017.

Co jeszcze się wydarzyło? Tanew jest mistrzem. Relax też awansuje do a klasy. Tur trzeci. Huk czwarty. Wola dalej na zero w tabeli. O coś w ostatniej kolejce zagrają Duet z Hukiem Alwa z Wolą i Albatros z Tanwią. W tych trzech parach drużyny wymienione jako pierwsze muszą swoje spotkania wygrać by utrzymać obecne pozycje lub awansować wyżej w tabeli. Mimo iż rezultaty na dzień dzisiejszy są wysoce przewidywalne to jednak poczekamy do niedzieli do godziny 15 z minutami by na "łączy nas piłka" oficjalnie ocenić kto jest wygranym a kto przegranym obecnego sezonu 8 ligi mistrzów.

autor: ~anonim 2016-05-17 21:05:32

avatar Mecz o 17 czy o 13 jak słyszalem, a tutaj blad na stronie jest?

autor: ~edi 2016-05-18 08:44:29

avatar błąd na stronie. terminarz piszemy na początku rundy i z automatu wskakuje godz. 17. mecz z hukiem jest o godzinie 13.00 bo to termin obligatoryjny. zawsze można też zajrzeć na stronę związku gdzie w terminarzach i obsadzie sędziowskiej jest szczegółowa informacja, która ukazuję się zwykle we wtorki po południu

autor: ~anonim 2016-05-19 21:00:53

avatar dzieki